منوی دسته بندی

سیمانکاری

سیمان چیست؟

سیمانکاری یا سیمان یک ماده چسبنده است که قادر است ذرات را به یکدیگر چسبانده و یک جسم یکپارچه و محکم از آن ها ایجاد کند. سیمان از ترکیب مصالح آهکی، رس، سیلیس و اکسیدهای معدنی در دمای 1400 تا 1500 درجه سانتی گراد تولید می شود. به جسمی که پس از حرارت دادن به وجود می آید، کلینکر گفته می شود و پس از آسیاب کردن آن به همراه مقدار مناسب سنگ گچ سیمان، تیپ های مختلف به دست می آید.

همچنین با اضافه کردن پوزولان به کلینکر و گچ، سیمان پوزولانی به دست می آید. اندازه دانه های کلینکر 5 تا 20 میلی متر و رنگ آن ها سبز تیره می باشد. منظور از سیمانی که در شاخه مهندسی به کار می رود، آن دسته از سیمان هایی است که ریشه آهکی دارند.

قیمت سیمانکاری نما

عوامل گوناگونی در تعیین نرخ قیمت سیمان کاری نما تاثیر گزار است , که در این مقاله عوامل مهم و تاثیر گزار در قیمت گزاری سیمان کاری نما را برسی میکنیم:

۱-متراژ ساختمان

۲-طرح و مدل

۳-حجم کار

۴- نوع مصالح

یکی از فواید سیمان کاری نما نسبت به سایر نماها با صرفه بودن همچنین کم هزینه بودن نماهای سیمانی میباشد همچنین عایق بودن نسبت به شرایط جوی اب و هوا و ریزش یا شکم دادن نماهای سیمانی میباشد , این است که مثلا نماهای سنگی باید بعد از مدتی پیچ و رولپلاک شوند که خود یک هزینه هزینه ثانویه حساب میشود یا  نماهای کامپوزیت که بسیار گران هم هستند بعد از مدتی نیاز مند تعمیر و رنگ آمیزی هستند با حساب همه این عوامل میتوان نتیجه گرفت که اگر علاقه مند به نما سیمانی هم به صرفه و هم معقول تر هستید,  نکته دوم وزن کمتر نماهای سیمانی نسببت به  سایر نماها است