سیمانکاری نما
04
ژوئن

معماری نما

معماری نما

وقتی صحبت از معماری نما می شود، همیشه بهترین و فاخرترین طرح ها را در ویلاهای خصوصی لوکس و بزرگ پیدا می کنیم.

عکس نمای بیرونی ساختمان ویلایی نیز به خوبی جزئیات مهم و معماری پیشرفته چنین بناهایی را نشان می دهد، که مهندسان مجری طرح، وسواس و حساسیت زیادی روی آن دارند.photo 2017 03 24 09 46 08 300x210 - معماری نما

البته افراد کمی پیدا  می شوند ، که قادر به زندگی در چنین فضاهای لوکس و شیکی هستند.

اما خوب است از تغییرات گسترده ای که در طراحی داخلی و خارجی این بناهای لوکس افتاده اطلاعات کسب کنیم .

زیرا با این کار قادر خواهیم بود از جنبه های مفید آنها الهام گیری کنیم.
طرف بیرونی یک ساختمان به نمای ساختمان معروف است . که هر چقد زیباتر ومدرن اجرا شود هم در قیمت آن وهم درضاهرو زیبایی ولاکچری بودن آن تاثیر گذار هست .

هر چقدر برای داخل یک ویلای لوکس ولاکچری هزینه کنین ولی در انتخاب طرح نما و مصالح استفاده شده در نما تجربه نداشته باشید، نه تنها هزینه ای که کردین بلکه تمام زحماتتون به باد خواهد رفت.

نمای ساختمان علاوه بر زیبا نشان دادن یک ساختمان چارچوبی برای طراحی سایر اجزای ساختمان است .

این نما علاوه بر محافظت از ساختمان و… باعث بالا رفتن ارزش مادی و جذابیت ظاهری ساختمان میشود.امروزه نیز طراحان و معماران از انواع نما های بیرونی استفاده میکنند.

برای همین نمای ساختمان انواع مختلفی دارد و یکی از بخش های مهم برای زیبا سازی یک ساختمان نمای ان است.

برای اینکه انواع مختلفی از نما ها وجود دارد میتوانید نمای بیرونی ساختمان خود را با توجه به سلیقه ی شخصی خود انتخاب کنید ،میتوانید. از نماهای مدرن و کلاسیک سیمانی استفاده کنید.

سعی کنید معماری نما ساختمان راعلاوه بر لاکچری و زیبایی آن باتوجه به شرایط آب وهوایی و استقامت آن در هر شرایط آب و هوایی و هم جوی انتخاب کنید. تا به مرور هم ساختمان و هم نمای آن مقاوم باشد.

حالا در ذهن خود میپرسید چرا نمای سیمانی ؟

اولین دلیل این است که کسی که دنبال یک ویلای لاکچری زیبا وپایدار هست صد درصد هزینه سنگینی خواهد کرد تا چنین ویلای لوکسی بسازد چه در مناطق شمالی ،چه درمناطق غربی و…..

هر شهری یا هر منطقی عوامل جوی ناپایداری دارد.

مثال در مناطق شمالی که شاهد بارشهای فراوان هستیم باید در فکر انتخواب یک نمای لاکچری و مقاوم هم درگرما وهم در سرما وهم درمقابل باد ،باران،زلزله ..باشیم.
ازآنجا که میدانید، سیمان یکی از مقاومترین مصالحی هست که امروزه میشود از آن نام برد واز مرحله اول پی ساختمان و تا سفت کاری و… در ساختمان میتوان از آن نام برد.
وامروزه یکی از مقاومترین نماها که در صدر است نماهای سیمانی هستند که در هر شرایط مقاوم بوده و استحکام کافی را در مقابل اینجور خطرات دارا هستند.
علاوه بر اینها طرحهایی که با سیمان اجرا میشوند دل هر ببیننده ای را مجذوب خود میکنند بخاطر طرحهای پیچیده ای که با استفاده از سیمان اجرا میشود.

نمای کلاسیک سیمانی و یا نمای سیمان رومی که از دیر باز طرفداران خاصی داردحتی از آثار بجا مانده که قرنهاست پاپر جا هستند.

میتوان به آنها اشاره کرد که نمای سیمانی کلاسیک ویانماسیمان رومی که از قرنها طرفدانی دارد نمای رومی همانطور که از اسمش پیداست، از رومیان باستان به یادگار مانده است. وهنوز هم با گذرقرنها وسالها بازهم شاهد طرحهای رومی سیمانی در بیشتر کشورهای پیشرفته هستیم.

  • از آثارو طرحهای اجرا شده که میتوان از آنها نام برد.
    ستونهای رومی سیمانی
  • سرستونهای کله کوچی
  • سر ستونهای برشی
  • پاستونهای رومی وبرشی
  • دورپنجره های رومی
  • قاب های دورپنجره

بدنه های از جنس سیمان رومی که امروزه به اسم نمای سیمان رومی،نمای سیمان رومی آبساب ،نمای سیمان رومی کلاسیک ،نمای سیمان رومی طرح ورساج،ونمای سیمانی ورومی فرچه ای،نمای سیمان رومی قلوه ای،نمای سیمان رومی اره ای،نمای سیمان رومی طرح کلاسیک.