نمای سیمان شسته
27
آگوست

نمای سیمان شسته

نمای سیمان شسته :

اجرای نمای سیمان شسته به چند روش زیر صورت می گیرد.

   1.  پس از زیرسازی با سیمان سیاه و کروم بندی صاف وتمیزبا ملات بعد اتمام سیمانکاری زیرین نوبت میرسد، به تقسیم بندی نما برای شیارای چهار سانتی که با استفاده از مصالح شیشه،وفوم یا آلمینیوم.
   2. بعد اینکه اندازه ها مشخص شد ،شروع به کار گذاشتن شیشه و یا آلمینیوم در اندازه های دلخواه به صورت عمودی می کنیم . وافقی البته این راهم باید درنظر گرفت، فاصله هر دهنه که شیشه گذاری شده یا فوم کار شده ،اگر فاصله مابین شیارا از یک متر ارتفاعش کم بود، میشود کار تمیزی رو اجرا کرد که اندازه استاندارد آن ۷۰ سانت میباشد .
   3. بعد اجرای شیشه گذاری یا چسباندن فوم نوبت میرسد به مصالح مورد نیاز سیمان شسته . تقریبا برای هر یک متر مربع یک کیسه پودر ویک کیسه سنگ دانه با دوبیل سیمان سفید که برای تعداد بیشتر که میخواهیم اجرا کنیم، هر پیمانه مامثل همان پیمانه سیمان نرمه کشیه که برای هر ۵ تا پودر یک کیسه پنجاه کیلویی سیمان سفید قاطی میشود.

    برفرض مثال برای سطحی که ۱۰ متر مربع هست ۱۰ عدد سنگ دانه و ۱۰ عدد پودر سنگ با ۲ کیسه سیمان سفید را با هم مخلوط کرده وچند باری بهم میزنیم.photo 2017 02 17 09 48 25 300x300 - نمای سیمان شسته

   4. بعد نوبت میرسه به طرز درست کردن ملات شسته، بعد همانطور که قبلا هم توضیح دادم برای راحتی کاروخوب به هم خوردن ملات شسته، یک بشکه رو از وسط به دوقسمت مساوی شبیح وان حمام برش میدهیم. بعد داخل هر کدام آب میریزیم و پیمانه پودرو سنگدانه ای که مخلوط کردیم را داخل آب میریزیم و بعد ۵ دقیقه که ملات خوب خیس خورد آن را قاطی کرده و آماده اجرا میشویم.
   5. سطحی که قراره سیمان شسته اجرا بشه رو داخل دهنه هایی که فوم یا شیشه کار گذاشته شده رو برای ۱۰ دقیقه سطح بدنه را آبگیری میکنیم تا کاملا خیس بشود. بعد اینکار نوبت میرسد به سیمانکار که باید با استفاده از کمچه وملاقه داخل دهنه هایی رو که اجرا کردیم ، را کاملا پرکرده و با شمشه کشی روی آن ملات اضافی را از سطوح جدا کرده ، و کاملا یک نواخت کرده ، سپس نوبت میرسد به مرحله دوم که ملاتی که ساختیم را به میزانی آبدار کرده و واسه هر ۱۰ ملاقه ملات یک ملاقه سنگدانه خالی داخل ملاتمون میریزیم و مخلوط میکنیم .
   6. بعد سطح صافی که با ملات شسته پر شده رو دوباره به صورت خیلی نازک از ملاتی که برای رویه آن آماده کردیم رو با تخته ماله رو ی هر دهنه میکشیم . مثل اجرای سیمان سفید بعد که سطحمون صاف شد و یخورده آبشو کشید، نوبت میرسد به صیقلی کردن آن با تخته ماله که این کار هم خیلی خسته کنندست. و هم خیلی دقت و قدرت بدنی میخواد تا با فشار وارده با تخه ماله و بالا پایین و چپ و راست حرکت دادن تخته ماله سنگ دانه ها بخاطر فشار وارده کاملا به هم چسبیده و مقاومت آن بخاطر فشار وارد شده چندبرابر شده و بعد اینکه ۶۰تا ۷۰ درصد آب ملاتی که ازروی سطح کشیده نوبت میرسه به آبکشی که با یک فیرچه پلاستیگی نرم روی سطوح کشیده و آب تمیز به مقدارکمی که پودر سنگ رو از روی سنگ دانه ها تمیز کرده باشد، میریزیم بعد اتمام یه لایه نازک از بالای شسته آبکشی میکنیم تا یک شسته درجه یک و با مقاوم تحویل داده باشیم.
   7. ومرحله آخر برای جلوگیری از کثیف شدن و آب بندی کردن نما با تجربه ای که کسب کردیم استفاده از نانو های ضد آب آلمانی که فوق العاده جواب گو هست در کشورمون .